News

Calculating the Cost

Where does your middle school student’s lunch money go? Imagine that you give your student $2.50 to buy a meal at school. Here are the choices he or she faces every day.

Get Adobe Flash player

Support Safe & Healthy School Foods Now!

Act now to support nutritious food throughout the school day.

Get Involved

Sign up to receive our latest email updates.

   Please leave this field empty



View previous newsletters.